Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ? ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <== i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Zadanie

Liceum » Geometria w przestrzeni (Stereometria) » #908
0

Dany jest prostopadłościan o wymiarach . Kąt nachylenia przekątnej tego prostopadłościanu do płaszczyzny podstawy wynosi:


P
T

Zadania podobne (5)

Liceum » Geometria w przestrzeni (Stereometria) » #164
4

Pole powierzchni bocznej pewnego prostopadłościanu wynosi , a jego pole podstawy jest równe . Oblicz objętość tego prostopadłościanu, jeżeli tangens kąta nachylenia jego przekątnej do podstawy wynosi   .


P
D
Liceum » Geometria w przestrzeni (Stereometria) » #169
0

Dany jest prostopadłościan o wymiarach . Oblicz kąt nachylenia przekątnej prostopadłościanu do podstawy.


P
K
Liceum » Geometria w przestrzeni (Stereometria) » #907
0

 

Jeżeli oraz to wysokość tego prostopadłościanu wynosi:


P
T
Liceum » Geometria w przestrzeni (Stereometria) » #304
2

Dany jest graniastosłup prawidłowy sześciokątny o wysokości  . Kąt nachylenia dłuższej przekątnej tego graniastosłupa do płaszczyzny podstawy wynosi . Oblicz długość krawędzi podstawy i tangens kąta nachylenia krótszej przekątnej tego graniastosłupa do płaszczyzny podstawy.


P
D
Liceum » Geometria w przestrzeni (Stereometria) » #1128
0

W graniastosłupie prawidłowym czworokątnym długość krawędzi podstawy wynosi , a długość przekątnej tego graniastosłupa to . Ile wynosi jego wysokość?


P
T
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem