Masz pytania? Zadzwoń: (12) 400 46 75 lub napisz.

Mama kupiła 2,5 kg bananów i 2 kg. jabłek.cena 1 kg bananów wynosi3,89 zł. a 1 kg jabłek kosztuje 2,75 zł. Mama dała kasjerce banknot 20 zł.Ile otrzymała reszty?

Zadanie 252 (rozwiązane)
Zadanie dodane przez stelcia , 27.10.2011 16:56
Default avatar
Mama kupiła 2,5 kg bananów i 2 kg. jabłek.cena 1 kg bananów wynosi3,89 zł. a 1 kg jabłek kosztuje 2,75 zł. Mama dała kasjerce banknot 20 zł.Ile otrzymała reszty?

Nadesłane rozwiązania ( 1 )

Rozwiązanie 1 dodane przez pitagoras , 27.10.2011 17:27
Pitagoras 20111026163120 thumb
Jesteś w sklepie. Za 2,5 kg bananów płacić 2,5 razy więcej niż za kilogram. Podobnie jest z jabłkami.(uważaj tu tylko 2 razy więcej - spytasz dlaczego. Kupiłeś tylko 2 kilo jabłek. A o co chodzi z tą resztą? Reszta to różnica między tym co zapłaciłeś, a kwotą jaką powinieneś (powinnaś) zapłacić. Czyli do sedna. Twoja szukana reszta to:
20 -(2,5 * 3,89 + 2 * 2,75) = 20 -(9,725+5,5)
Tu uwaga. Pewnie zauważyłeś, że najmniejszą jednostką monetarną jest 1 grosz, więc trzeba zaokrąglić do części setnych. Oczywiście w sklepie zaokrąglają należność, a nie resztę.
Obliczamy dalej.
20-(9,73+5,5)=20-15,23=4,77
Odp. 4 zł 77 gr
Uważaj na zakupach w sklepie.

Musisz się zalogować aby dodać komentarz

Znasz inny sposób na rozwiązanie tego zadania?

Dodaj swoje rozwiązanie

Dodaj swoje rozwiązanie:

Zabronione jest kopiowanie wszelkich treści!
Musisz się zalogować aby dodać rozwiazanie do zadania.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.