Zadanie
dodane przez
paniprofesor
,
31.10.2011 19:29
za 2 kg jabłek i 3 kg gruszek zapłacono 14 zł. Ile kosztowały jabłka a ile gruszki, jeśli cena gruszek jest o50 gr wyższa od ceny jabłek?
Nadesłane rozwiązania ( 1 )
Rozwiązanie 1
dodane przez
pitagoras
,
01.11.2011 12:49
x - cena 1 kg jabłek
x +0,5 - cena 1 kg gruszek
2x - cena 2kg jabłek
3(x+0,5) - cena 3 kg gruszek
Równanie:
2x+3(x+0,5)=14
2x+3x+1,5=14
5x=14-1,5
5x=12,5
x=2,5
Odp. Kilogram jabłek 2,5 zł, a kilogram gruszek 3 zł.
Spr.
x +0,5 - cena 1 kg gruszek
2x - cena 2kg jabłek
3(x+0,5) - cena 3 kg gruszek
Równanie:
2x+3(x+0,5)=14
2x+3x+1,5=14
5x=14-1,5
5x=12,5
x=2,5
Odp. Kilogram jabłek 2,5 zł, a kilogram gruszek 3 zł.
Spr.
-
- Dodaj komentarz
Musisz się
zalogować
aby dodać komentarz
COMMENT_CONTENT