Masz pytania? Zadzwoń: (12) 400 46 75 lub napisz.

za 2 kg jabłek i 3 kg gruszek zapłacono 14 zł. Ile kosztowały jabłka a ile gruszki, jeśli cena gruszek jest o50 gr wyższa od ceny jabłek?

Zadanie 266 (rozwiązane)

Pakiet matura 2020 Kurs i poradniki 50% taniej

Nie przegap okazji! Testuj kurs przez 14 dni bez żadnego ryzyka. Dowiedz się więcej
Zadanie dodane przez paniprofesor , 31.10.2011 19:29
Paniprofesor 20111031191752 thumb
za 2 kg jabłek i 3 kg gruszek zapłacono 14 zł. Ile kosztowały jabłka a ile gruszki, jeśli cena gruszek jest o50 gr wyższa od ceny jabłek?

Nadesłane rozwiązania ( 1 )

Rozwiązanie 1 dodane przez pitagoras , 01.11.2011 12:49
Pitagoras 20111026163120 thumb
x - cena 1 kg jabłek
x +0,5 - cena 1 kg gruszek
2x - cena 2kg jabłek
3(x+0,5) - cena 3 kg gruszek
Równanie:
2x+3(x+0,5)=14
2x+3x+1,5=14
5x=14-1,5
5x=12,5
x=2,5
Odp. Kilogram jabłek 2,5 zł, a kilogram gruszek 3 zł.
Spr. 2 * 2,5 +3 * 3 =5+9=14
Musisz się zalogować aby dodać komentarz

Znasz inny sposób na rozwiązanie tego zadania?

Dodaj swoje rozwiązanie

Dodaj swoje rozwiązanie:

Zabronione jest kopiowanie wszelkich treści!
Musisz się zalogować aby dodać rozwiazanie do zadania.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.