1.Na początku pewnego bardzo ważnego zebrania było o 5 kobiet więcej niż mężczyzn , Po piętnastu minutach przyszli jeszcze spóźnieni pan Józio i trzy panie z księgowości . Wtedy znudzony pan Tadeusz zauważył , że kobiet jest dwa razy więcej niż mężczyzn . Ile osób było wówczas na sali ? 2.Trzech zbójców : Olek i dwóch Marcinów podzieliło się łupem.Marcinowi wzięli po tyle samo skrzyń złota,Olek (herszt) - o pięć skrzyń więcej niż każdy z Marcinów.Marcinowie razem wzięli o cztery skrzynie więcej niż Olek .Ile było skrzyń złota ?

Zadanie 523 (rozwiązane)

Ekspresowy Kurs Maturalny z matematyki

Zdajesz matematykę bo musisz? Przygotuj się do matury nawet w 7 dni! Zapisz się dzisiaj
Zadanie dodane przez andzia969 , 12.11.2011 17:30
Default avatar
1.Na początku pewnego bardzo ważnego zebrania było o 5 kobiet więcej niż mężczyzn , Po piętnastu minutach przyszli jeszcze spóźnieni pan Józio i trzy panie z księgowości . Wtedy znudzony pan Tadeusz zauważył , że kobiet jest dwa razy więcej niż mężczyzn . Ile osób było wówczas na sali ?2.Trzech zbójców : Olek i dwóch Marcinów podzieliło się łupem.Marcinowi wzięli po tyle samo skrzyń złota,Olek (herszt) - o pięć skrzyń więcej niż każdy z Marcinów.Marcinowie razem wzięli o cztery skrzynie więcej niż Olek .Ile było skrzyń złota ?

Nadesłane rozwiązania ( 1 )

Rozwiązanie 1 dodane przez vesper , 13.11.2011 21:12
Vesper 20111113130814 thumb
[1]
x - mężczyźni
x+5 - kobiety
y - wszyscy
2(x+1) = (x+5+3)
2x+1 = x+8
x = 7

x+1 = 8 [wszyscy mężczyźni]
x+5+3 = 16 [wszystkie kobiety]

[2]
Marcin I - x / 9
Marcin II - x / 9
Olek - x+5 / 9+5 = 14

2x = x+5+4
x = 9

Musisz się zalogować aby dodać komentarz

Znasz inny sposób na rozwiązanie tego zadania?

Dodaj swoje rozwiązanie

Dodaj swoje rozwiązanie:

Zabronione jest kopiowanie wszelkich treści!
Musisz się zalogować aby dodać rozwiazanie do zadania.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.