Masz pytania? Zadzwoń: (12) 400 46 75 lub napisz.

Tomek kupił cztery razy więcej ołówków niż zeszytów. Cena jednego ołówka to 1,60 zl, a cena jednego zeszytu to 2,70 zl. Ile ołówków i ile zeszytów kupił Tomek, jeżeli za wszystko zapłacił 18,20 zl?

Zadanie 450

Ekspresowy Kurs Maturalny z matematyki

Zdajesz matematykę bo musisz? Przygotuj się do matury nawet w 7 dni! Zapisz się dzisiaj
Premium
Drukuj

Tomek kupił cztery razy więcej ołówków niż zeszytów. Cena jednego ołówka to 1,60\ zl, a cena jednego zeszytu to 2,70\ zl. Ile ołówków i ile zeszytów kupił Tomek, jeżeli za wszystko zapłacił 18,20\ zl?

Rozwiązanie jest dostępne dla zalogowanych uzytkowników posiadających konto premium

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodać komentarz
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.