Masz pytania? Zadzwoń: (12) 400 46 75 lub napisz.

Dany jest ostrosłup prawidłowy czworokątny. Kąt między przeciwległymi ścianami bocznymi tego ostrosłupa wynosi 60 stopni. Oblicz objętość tego ostrosłupa i pole powierzchni bocznej jeżeli krawędź podstawy ma długość √6.

Zadanie 316

Pakiet matura 2020 Kurs i poradniki 50% taniej

Nie przegap okazji! Testuj kurs przez 14 dni bez żadnego ryzyka. Dowiedz się więcej
Premium
Drukuj

Dany jest ostrosłup prawidłowy czworokątny. Kąt między przeciwległymi ścianami bocznymi tego ostrosłupa wynosi 60^{\circ}. Oblicz objętość tego ostrosłupa i pole powierzchni bocznej jeżeli krawędź podstawy ma długość \sqrt{6} .

Rozwiązanie jest dostępne dla zalogowanych uzytkowników posiadających konto premium

2 komentarze

 1. Default avatar
  arek1201 30.09.2011 13:33

  Ponieważ trójkąt EFS jest równoboczny, to każdy jego bok ma taką
  samą długość. Zatem |FS|=pierwiastek z 6

  Cos tu mi nie pasuje, przciez wysokosc w trojkacie rownobocznym liczy sie ze wzoru a nie wysokosc jest taka jak bok ... moze ktos napisac o co chodzi ;> ??

 2. Default avatar
  konto-usuniete 02.10.2011 17:18

  Trójkąt EFS jest równoboczny. Oznacza to, że każdy jego bok ma taką samą długość. Odcinek FS jest bokiem trójkąta równobocznego ( a nie jego wysokością). Ponieważ bok EF ma długość \sqrt{6}, to także bok FS ma taką samą długość.

  Odcinek FS jest natomiast wysokością trójkąta BCS ( który nie jest równoboczny) i w tym trójkącie faktycznie podstawa i wysokość mają taką samą długość.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodać komentarz
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.