Jeżeli kupimy 2 kg jabłek oraz 3 kg gruszek, to średnia cena kilograma owoców wyniesie 3,5 zl, ale jeżeli kupimy 3 kg jabłek oraz 2 kg gruszek, to średnia cena kilograma owoców wzrośnie do 4 zl. Oblicz ile kosztuje kilogram jabłek i kilogram gruszek.

Zadanie 211

Black Weekend Kursy maturalne 50% taniej

Wybierz idealny kurs dla siebie! Promocja tylko do poniedziałku! Dowiedz się więcej
Premium
Drukuj

Jeżeli kupimy 2\ kg jabłek oraz 3\ kg gruszek, to średnia cena kilograma owoców wyniesie 3,5\ zl, ale jeżeli kupimy 3\ kg jabłek oraz 2\ kg gruszek, to średnia cena kilograma owoców wzrośnie do 4\ zl. Oblicz ile kosztuje kilogram jabłek i kilogram gruszek.

Rozwiązanie jest dostępne dla zalogowanych uzytkowników posiadających konto premium

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodać komentarz
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.