Witam! Błagam o pomoc w tych zadaniach, liczyłam na pewną osobę ale niestety nie udało się. Potrzebuję tych rozwiązań na jutro najlepiej do 5.30. Z góry dziękuje :) Zad.1 Przekątna trapezu równo ramiennego ma długość i + n centymetra i tworzy z dłuższą podstawą kąt o mierze 45 stopni.Oblicz pole trapezu. Zad.2 Trójkąt prostokątny ma przyprostokątne o długości I cm oraz N. Oblicz promień okręgu wpisanego w ten trójkąt oraz promień okręgu opisanego na tym trójkącie. Zad.3 Między liczby jeden oraz I wstaw jedną liczbe tak,aby z podanymi liczbami tworzyły trzy pierwsze wyrazy ciągu geometrycznego naprzemiennego . Znajdź sumę czterech pierwszych wyrazów tego ciągu geometrycznego . Zad.4 Suma dwóch pierwszych wyrazów ciągu arytmetycznego wynosi I piąty wyraz jest równy N znajdź pierwszy wyraz i różnice tego ciągu . Uwaga ! W treściach zadań zmienne i duże , N oznaczają w podanej kolejności liczbę liter w imieniu oraz nazwisku słuchacza. Liczba liter w imieniu słuchacza - 7 Liczba liter w nazwisku słuchacza - 6

Zadanie 7567

Ekspresowy Kurs Maturalny z matematyki

Zdajesz matematykę bo musisz? Przygotuj się do matury nawet w 7 dni! Zapisz się dzisiaj
Zadanie dodane przez Korni , 29.05.2014 19:44
Korni 20140529194045 thumb
Witam! Błagam o pomoc w tych zadaniach, liczyłam na pewną osobę ale niestety nie udało się. Potrzebuję tych rozwiązań na jutro najlepiej do 5.30. Z góry dziękuje :)
Zad.1
Przekątna trapezu równo ramiennego ma długość i + n centymetra i tworzy z dłuższą podstawą kąt o mierze 45 stopni.Oblicz pole trapezu.

Zad.2
Trójkąt prostokątny ma przyprostokątne o długości I cm oraz N. Oblicz promień okręgu wpisanego w ten trójkąt oraz promień okręgu opisanego na tym trójkącie.

Zad.3
Między liczby jeden oraz I wstaw jedną liczbe tak,aby z podanymi liczbami tworzyły trzy pierwsze wyrazy ciągu geometrycznego naprzemiennego . Znajdź sumę czterech pierwszych wyrazów tego ciągu geometrycznego .

Zad.4
Suma dwóch pierwszych wyrazów ciągu arytmetycznego wynosi I piąty wyraz jest równy N znajdź pierwszy wyraz i różnice tego ciągu . Uwaga ! W treściach zadań zmienne i duże , N oznaczają w podanej kolejności liczbę liter w imieniu oraz nazwisku słuchacza.

Liczba liter w imieniu słuchacza - 7
Liczba liter w nazwisku słuchacza - 6Nikt nie dodał jeszcze rozwiązania. Bądź pierwszy

Dodaj swoje rozwiązanie

Dodaj swoje rozwiązanie:

Zabronione jest kopiowanie wszelkich treści!
Musisz się zalogować aby dodać rozwiazanie do zadania.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.