W okrąg wpisany jest kąt BAC równy 280. Przez punkt C poprowadzono styczną do tego okręgu Oblicz miarę kąta ostrego między tą styczną a cięciwą AC.

Zadanie 3007 (rozwiązane)

Ekspresowy Kurs Maturalny z matematyki

Zdajesz matematykę bo musisz? Przygotuj się do matury nawet w 7 dni! Zapisz się dzisiaj
Zadanie dodane przez Madzia93 , 10.04.2012 13:06
Madzia93 20120408112603 thumb
W okrąg wpisany jest kąt BAC równy 280. Przez punkt C poprowadzono styczną do tego okręgu Oblicz miarę kąta ostrego między tą styczną a cięciwą AC.

Nadesłane rozwiązania ( 1 )

Rozwiązanie 1 dodane przez Science4U , 10.04.2012 18:03
Science4u 20110912181541 thumb

Podejrzewam, że chodziło o kąt ostry 28^{\circ}, gdyż w przeciwnym razie zadanie nie miałoby sensu. Kąt pomiędzy styczną a cięciwą poprowadzoną do punktu styczności jest taki sam jak kąt wpisany oparty na łuku wyznaczonym przez tą cięciwę, a więc on także ma 28^{\circ }.
Musisz się zalogować aby dodać komentarz

Znasz inny sposób na rozwiązanie tego zadania?

Dodaj swoje rozwiązanie

Dodaj swoje rozwiązanie:

Zabronione jest kopiowanie wszelkich treści!
Musisz się zalogować aby dodać rozwiazanie do zadania.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.