Masz pytania? Zadzwoń: (12) 400 46 75 lub napisz.

Kupiono $5$ zeszytów i $2$ długopisy. Ile kosztuje zeszyt, a ile długopis jeżeli wiadomo, że zeszyt jest o 90 groszy droższy, a łącznie zapłacono 15 zł.

Zadanie 65 (rozwiązane)

Pakiet matura 2020 Kurs i poradniki 50% taniej

Nie przegap okazji! Testuj kurs przez 14 dni bez żadnego ryzyka. Dowiedz się więcej
Zadanie dodane przez labezai , 05.10.2011 09:19
Default avatar
Kupiono 5 zeszytów i 2 długopisy. Ile kosztuje zeszyt, a ile długopis jeżeli wiadomo, że zeszyt jest o 90 groszy droższy, a łącznie zapłacono 15 zł.

Nadesłane rozwiązania ( 1 )

Rozwiązanie 1 dodane przez Martika , 05.10.2011 16:04
Default avatar
Kupiono 5 zeszytów i 2 dlugopisy
długopisy w cenie - x
zeszyty w cenie - x+0,90
wszystko kosztowało 15zł

5*(x+0,9)+2*x=15
5x+4,50+2*x=15
7*x=10,5
x=1,5 jest to cena jednego długopisu

cena jednego zeszytu to x+0,90=1,50+0,90=2,40
Musisz się zalogować aby dodać komentarz

Znasz inny sposób na rozwiązanie tego zadania?

Dodaj swoje rozwiązanie

Dodaj swoje rozwiązanie:

Zabronione jest kopiowanie wszelkich treści!
Musisz się zalogować aby dodać rozwiazanie do zadania.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.