Podstawą ostrosłupa ABCDS jest prostokąt ABCD. Ściany boczne ABS i ADS są prostopadłe do płaszczyzny podstawy ostrosłupa. Korzystając z twierdzenia o trzech prostych prostopadłych, uzasadnij, że wszystkie ściany boczne ostrosłupa SBCDS są trójkątami prostokątnymi. oblicz objętość ostrosłupa ABCDS, wiedząc, że ściany boczne CDS i BCS są nachylone do płaszczyzny podstawy pod kątami odpowiednio 30^{\circ}$ i 60^{\circ}$, a wysokość ostrosłupa jest równa $\sqrt(3)$.

Zadanie 1888

Ekspresowy Kurs Maturalny z matematyki

Zdajesz matematykę bo musisz? Przygotuj się do matury nawet w 7 dni! Zapisz się dzisiaj
Zadanie dodane przez joasiab18 , 11.02.2012 14:01
Joasiab18 20120105100312 thumb
Podstawą ostrosłupa ABCDS jest prostokąt ABCD. Ściany boczne ABS i ADS są prostopadłe do płaszczyzny podstawy ostrosłupa. Korzystając z twierdzenia o trzech prostych prostopadłych, uzasadnij, że wszystkie ściany boczne ostrosłupa SBCDS są trójkątami prostokątnymi.
oblicz objętość ostrosłupa ABCDS, wiedząc, że ściany boczne CDS i BCS są nachylone do płaszczyzny podstawy pod kątami odpowiednio 30^{\circ} i 60^{\circ}, a wysokość ostrosłupa jest równa \sqrt(3).

Nikt nie dodał jeszcze rozwiązania. Bądź pierwszy

Dodaj swoje rozwiązanie

Dodaj swoje rozwiązanie:

Zabronione jest kopiowanie wszelkich treści!
Musisz się zalogować aby dodać rozwiazanie do zadania.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.