Witam, mam problem z rozwiązaniami podanych niżej zadań. Mam je częściowo rozwiązane jednak nie jestem pewna co do ich poprawności. Proszę o pomoc z rozwiązaniu. 1. Kanał o kształcie prostokątnym ma szerokość 3m , 0.01 pochyłości, natężenie przepływu wynosi: 5.3 m3/s i współczynnik n=0.011. Obliczyć głębokość krytyczną oraz głębokość normalną. 2. Przepływ w prostokątnym kanale o głębokości 1.22m i przepływie Q= 5.66 m3/s. Określ minimalną szerokość kanału jeśli kanał ten jest subkrytyczny. 3. W kanale o kształcie trapezu szerokość podstawy wynosi b= 3m, Manning's n= 0.025 a pochyłość boku z=2m . Oblicz głębokość krytyczną, prędkość krytyczną i nachylenie krytyczne przy przepływie Q= 10 m3/s. 4. W prostokątnym betonowym kanale ( Manning;s n=0.015) który ma być skonstruowany jak wał przeciwpowodziowy o pochyłości dna kanału 0.002 i zaprojektowany dla przepływu 10m3/s. a) Oblicz proporcję który zminimalizuje wykop. b) Jeśli przekrój poprzeczny powierzchni przepływu utrzyma się jak w podpunkcie a) ale z powodów bezpieczeństwa głębokość przepływu w kanale jest ograniczona do 1m, jaki będzie teraz przepływ? Bardzo proszę o pomoc i przepraszam za błędy ponieważ jest to tłumaczone z języka angielskiego.

Zadanie 1682 (rozwiązane)

Ekspresowy Kurs Maturalny z matematyki

Zdajesz matematykę bo musisz? Przygotuj się do matury nawet w 7 dni! Zapisz się dzisiaj
Zadanie dodane przez kolor , 29.01.2012 22:45
Default avatar
Witam, mam problem z rozwiązaniami podanych niżej zadań. Mam je częściowo rozwiązane jednak nie jestem pewna co do ich poprawności. Proszę o pomoc z rozwiązaniu.

1.
Kanał o kształcie prostokątnym ma szerokość 3m , 0.01 pochyłości, natężenie przepływu wynosi: 5.3 m3/s i współczynnik n=0.011. Obliczyć głębokość krytyczną oraz głębokość normalną.

2.
Przepływ w prostokątnym kanale o głębokości 1.22m i przepływie Q= 5.66 m3/s. Określ minimalną szerokość kanału jeśli kanał ten jest subkrytyczny.

3.
W kanale o kształcie trapezu szerokość podstawy wynosi b= 3m, Manning's n= 0.025 a pochyłość boku z=2m . Oblicz głębokość krytyczną, prędkość krytyczną i nachylenie krytyczne przy przepływie Q= 10 m3/s.

4.
W prostokątnym betonowym kanale ( Manning;s n=0.015) który ma być skonstruowany jak wał przeciwpowodziowy o pochyłości dna kanału 0.002 i zaprojektowany dla przepływu 10m3/s.
a) Oblicz proporcję który zminimalizuje wykop.
b) Jeśli przekrój poprzeczny powierzchni przepływu utrzyma się jak w podpunkcie a) ale z powodów bezpieczeństwa głębokość przepływu w kanale jest ograniczona do 1m, jaki będzie teraz przepływ?

Bardzo proszę o pomoc i przepraszam za błędy ponieważ jest to tłumaczone z języka angielskiego.

Nadesłane rozwiązania ( 1 )

Rozwiązanie 1 dodane przez lukasz , 01.02.2012 23:30
Lukasz 20120124104827 thumb
Witaj, Musisz dodać zadania osobno.

Jeżeli masz 4 zadania to nikt ich Ci nie rozwiąże jeżeli wrzucisz je wszystkie razem.
Użytkownicy którzy pomagają w wyjaśnianiu zadań biorą udział w rankingu. Za każde rozwiązanie są przyznawane punkty. A w tym przypadku gdy ktoś dodałby 4 rozwiązania to punkty byłyby dla niego naliczone tylko jeden raz.
Musisz się zalogować aby dodać komentarz

Znasz inny sposób na rozwiązanie tego zadania?

Dodaj swoje rozwiązanie

Dodaj swoje rozwiązanie:

Zabronione jest kopiowanie wszelkich treści!
Musisz się zalogować aby dodać rozwiazanie do zadania.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.