Geometria Elementarna. (płaszczyzna Fano) Płaszczyzna składa się z 7 punktów i 7 prostych. Na rysunku zaznaczono schematycznie współliniowość punktów. Duży okrąg widoczny na rysunku też jest prostą! Zakładamy, że wybierając na każdej prostej dwa dowolne punkty, trzeci punkt tej prostej leży "między" dwoma wybranymi punktami (nawet jeśli nie wynika to z rysunku!). Które ze schematów incydencji, uporządkowania i równoległości są spełnione (Aksjomatyka Hilberta płaskiej geometrii euklidesowej)?

Zadanie 3887

Ekspresowy Kurs Maturalny z matematyki

Zdajesz matematykę bo musisz? Przygotuj się do matury nawet w 7 dni! Zapisz się dzisiaj
Zadanie dodane przez dawid11204 , 03.10.2012 13:39
Dawid11204 20111106074654 thumb
Geometria Elementarna.
(płaszczyzna Fano) Płaszczyzna składa się z 7 punktów i 7 prostych. Na rysunku zaznaczono schematycznie współliniowość punktów. Duży okrąg widoczny na rysunku też jest prostą! Zakładamy, że wybierając na każdej prostej dwa dowolne punkty, trzeci punkt tej prostej leży "między" dwoma wybranymi punktami (nawet jeśli nie wynika to z rysunku!).
Które ze schematów incydencji, uporządkowania i równoległości są spełnione (Aksjomatyka Hilberta płaskiej geometrii euklidesowej)?

Nikt nie dodał jeszcze rozwiązania. Bądź pierwszy

Dodaj swoje rozwiązanie

Dodaj swoje rozwiązanie:

Zabronione jest kopiowanie wszelkich treści!
Musisz się zalogować aby dodać rozwiazanie do zadania.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.