Zadanie
dodane przez
izus741
,
03.01.2012 18:44
Nadesłane rozwiązania ( 1 )
Rozwiązanie 1
dodane przez
meler
,
12.01.2012 16:24
a)sprzedawca będzie powiększać cenę o 10% początkowej ceny:
po pierwszym tygodniu
1000+100=1100
po drugim tygodniu
1100+100=1200
po trzecim:
1200+100=1300
b)sprzedawca będzie pomniejszać cenę o 10% początkowej ceny:
po pierwszym tygodniu
1000-100=900
po drugim tygodniu
900-100=800
po trzecim:
800-100=70
c) bedzie zwiększać cenę o 2% ( tutaj nie ma już słowa początkowej więc rozumiem ze cotygodniowe 2 procent wyliczane jest od aktualnej ceny):
po pierwszym tygodniu
2%*1000=20
1000+20=1020
po drugim tygodniu
2%*1020=20,4
1020+20,4=1040,4
po trzecim:
1040,4*2%=(w zaokrągleni)=20,81
1040,4+20,81=1061,21
d) bedzie zmniejszać cenę o 2% ( tutaj nie ma już słowa początkowej więc rozumiem ze cotygodniowe 2 procent wyliczane jest od aktualnej ceny):
po pierwszym tygodniu
2%*1000=20
1000-20=980
po drugim tygodniu
2%*980=19,6
980-19,6=960,4
po trzecim:
960,4*2%=(w zaokrągleni)=19,21
960,4-19,21=921,19
-
- Dodaj komentarz
Musisz się
zalogować
aby dodać komentarz
COMMENT_CONTENT