Masz pytania? Zadzwoń: (12) 400 46 75 lub napisz.

za 2 kg cukierków czekoladowych zapłacono o 25% więcej niż za 3 kg cukierków o smaku owocowym . jeden kilogram cukierków owocowych kosztuje 10,40 zł. ile kosztuje 1 kg cukierków czekoladowych.

Zadanie 964 (rozwiązane)

Ekspresowy Kurs Maturalny z matematyki

Zdajesz matematykę bo musisz? Przygotuj się do matury nawet w 7 dni! Zapisz się dzisiaj
Zadanie dodane przez paniprofesor , 05.12.2011 18:31
Paniprofesor 20111031191752 thumb
za 2 kg cukierków czekoladowych zapłacono o 25% więcej niż za 3 kg cukierków o smaku owocowym . jeden kilogram cukierków owocowych kosztuje 10,40 zł. ile kosztuje 1 kg cukierków czekoladowych.

Nadesłane rozwiązania ( 1 )

Rozwiązanie 1 dodane przez Monkq5525 , 06.12.2011 16:44
Default avatar
najpierw obliczamy ile zapłacono za 3 kg cuk. o smaku owocowym.

3*10,40= 31,2 zł.

Czyli za 2 kg cukierków czekoladowych zapłacono: 31,2 + 31,2*0,25=39 zł

Czyli za 1 kg. : 39:2= 19,5 zł.
Musisz się zalogować aby dodać komentarz

Znasz inny sposób na rozwiązanie tego zadania?

Dodaj swoje rozwiązanie

Dodaj swoje rozwiązanie:

Zabronione jest kopiowanie wszelkich treści!
Musisz się zalogować aby dodać rozwiazanie do zadania.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.