Zadanie
dodane przez
paniprofesor
,
05.12.2011 18:31
za 2 kg cukierków czekoladowych zapłacono o 25% więcej niż za 3 kg cukierków o smaku owocowym . jeden kilogram cukierków owocowych kosztuje 10,40 zł. ile kosztuje 1 kg cukierków czekoladowych.
Nadesłane rozwiązania ( 1 )
Rozwiązanie 1
dodane przez
Monkq5525
,
06.12.2011 16:44
najpierw obliczamy ile zapłacono za 3 kg cuk. o smaku owocowym.
3*10,40= 31,2 zł.
Czyli za 2 kg cukierków czekoladowych zapłacono: 31,2 + 31,2*0,25=39 zł
Czyli za 1 kg. : 39:2= 19,5 zł.
3*10,40= 31,2 zł.
Czyli za 2 kg cukierków czekoladowych zapłacono: 31,2 + 31,2*0,25=39 zł
Czyli za 1 kg. : 39:2= 19,5 zł.
-
- Dodaj komentarz
Musisz się
zalogować
aby dodać komentarz
COMMENT_CONTENT