Czesc Wam, nigdzie nie moge znalezc podpowiedzi jak obliczyć cały łuk jak na zdjęciu lub jego połowe, chodzi mi o to aby po zrobieniu testowego łuku z drewna sprawdzić czy faktycznie zgadza sie zgodnie z matematyką :) Może ktoś ma jakieś podpowiedzi, bo wszedzie napisane o srodku okregu cięciwie czy łuku okręgu, ale wszedzie maja ten promien, a tu nie ma promienia okręgu, jest może trojkąt róworamienny ale jesli ktos widzi cos dalej to bardzo dziekuje za podpowiedzi. Dane trójkąta prostokątnego to: 195 mm (19,5 cm) 1500mm(150cm) jeden bok (całość 3m) Obliczyłem przeciwprostokątną 1512,62mm i kąty ten u góry trójkąta ma 82,59 stopnia i ten po prawej 7,40 stopnia a że cały trojkąt jest równoramienny to mają po równo. Jesli znalbym srodek okregu to wiedzialbym jak ustawic cyrkiel aby cos takiego narysowac i miec dowod matematyczny zeby wynik zgadza sie z tym co mierze a tym co pokazuje matematyka po przez wzory. Nie wiem co dalej:( Załączam zdjęcie. Bardzo dziekuje za pomoc. Pozdrawiam Marcin

Zadanie 8235

Ekspresowy Kurs Maturalny z matematyki

Zdajesz matematykę bo musisz? Przygotuj się do matury nawet w 7 dni! Zapisz się dzisiaj
Zadanie dodane przez samsonmarcin , 22.09.2021 18:24
Samsonmarcin 20130204152921 thumb
Czesc Wam, nigdzie nie moge znalezc podpowiedzi jak obliczyć cały łuk jak na zdjęciu lub jego połowe, chodzi mi o to aby po zrobieniu testowego łuku z drewna sprawdzić czy faktycznie zgadza sie zgodnie z matematyką :)

Może ktoś ma jakieś podpowiedzi, bo wszedzie napisane o srodku okregu cięciwie czy łuku okręgu, ale wszedzie maja ten promien, a tu nie ma promienia okręgu, jest może trojkąt róworamienny ale jesli ktos widzi cos dalej to bardzo dziekuje za podpowiedzi.

Dane trójkąta prostokątnego to:

195 mm (19,5 cm)
1500mm(150cm) jeden bok (całość 3m)

Obliczyłem przeciwprostokątną 1512,62mm i kąty ten u góry trójkąta ma 82,59 stopnia i ten po prawej 7,40 stopnia a że cały trojkąt jest równoramienny to mają po równo.

Jesli znalbym srodek okregu to wiedzialbym jak ustawic cyrkiel aby cos takiego narysowac i miec dowod matematyczny zeby wynik zgadza sie z tym co mierze a tym co pokazuje matematyka po przez wzory.

Nie wiem co dalej:(

Załączam zdjęcie.

Bardzo dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam Marcin

Nikt nie dodał jeszcze rozwiązania. Bądź pierwszy

Dodaj swoje rozwiązanie

Dodaj swoje rozwiązanie:

Zabronione jest kopiowanie wszelkich treści!
Musisz się zalogować aby dodać rozwiazanie do zadania.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.