Wspomagacze przed maturą - czy pomagają?

Ekspresowy Kurs Maturalny z matematyki

Zdajesz matematykę bo musisz? Przygotuj się do matury nawet w 7 dni! Zapisz się dzisiaj

Wspomagacze przed maturą - czy pomagają?

Original kawa

W dzisiejszych czasach jest wiele możliwości przezwyciężenia ze swoim umysłem,gdy musimy zakuwać do jutrzejszej kartkówki,bądź co raz to bliżej zbliżającej się matury.Co robić gdy dopada nas zmęczenie a my jednak musimy dalej skupić na nauce,lecz nie potrafimy? Na wielu forach społecznościowych na to pytanie ok.80% ludzi nie ma problemu z odpowiedzią.

Co zrobić gdy dopada nas zmęczenie?

Jedna z internautek odpowiada:Zmęczony student podczas nauki do matury.

"Kiedy przychodzi zmęczenie zazwyczaj sięgam po "pomocne wspomagacze" takie jak kawa, tiger, redbull czy multiwitamina."

Co do witamin oczywiście większość z nas mogłaby się zgodzić, iż na pewno taki wspomagacz nigdy nam nie zaszkodzi, ale co zrobić gdy w grę wchodzi będąca już od XVI wieku jedną najpopularniejszą z używek na świecie kawa? Czy rzeczywiście możemy na tyle zaufać swojemu instynktowi, że to ona uratuję nas przed jutrzejszą kartkówką?

Kontrowersyjna kawa

Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania i teraz mogą nastąpić spekulacje. Według źródeł encyklopedycznych i internetowych już od wprowadzenia kawy do Europy budziła ona wiele kontrowersji. Z jednej strony chwalono jej niezwykłe działanie np. pobudzenie organizmu, zwiększona sprawność myślowa jak i fizyczna. Z drugiej zaś strony oskarżono ją o wywołanie wielu różnych schorzeń m.in problemów żołądkowych, zawałów serca czy raka. Statystycznie wygląda na to, iż kawa może nam pomóc jak i zaszkodzić.

Co zatem zrobić?

Kawa podczas nauki do matury. Ważne jest to, aby pić kawę z umieram, ponieważ zbyt duże ilości wywołują uczucie nerwości, niepokoju jak i rozdrażnienia. Wszystko to co chcemy osiągnąć z jej pomocą jest krótkotrwałe i nie działa na dłuższą metę, ponieważ dochodzi póżniej do uzależnienia, które nie da nam takiego efektu pobudzającego jaki osiągneliśmy na początku.

"Red Bull doda Ci skrzydeł"

Drugim popularnym "wspomagaczem nauki" są dobrze nam znane napoje energetyzujące, które można znaleźć na każdej półce w sklepie. Jednym z najpopularniejszych okazał się "Red Bull", który słynie z zabawnych reklam, aby oczywiście tzw."dotać nam skrzydeł". Jest on popularny najbardziej wśród młodzieży. Powoduje podobne efekty jak kawa, ale niestety jest bardziej szkodliwy. Badania wskazują, że po wypiciu napoju, można doprowadzić siebie do problemów z układem krążenia - grozi wylewem a nawet zawałem.

Co tak naprawdę pomoże nam w nauce?

Każdy na pewno po przeczytaniu tego artykułu ma już własną odpowiedź.Jedno jest pewne jeśli rzeczywiście chcemy coś osiągnąć to na pierwszym miejscu stawiajmy systematyczność,wtedy na pewno nie będziemy zaskoczeni z zadań na kartkówce czy maturze.

 

 

Autor: Marta Czuba

 Autorka o sobie...

Ukończyłam Liceum Ogólnokształcące o profilu dziennikarskim. Jestem osobą ambitną i dążącą do wyznaczonych sobie celów. W życiu zawsze towarzyszyła mi muzyka i teatr. W wieku 12 lat postanowiłam wybrać muzykę. Ukończyłam Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia. Moim celem a zarazem marzeniem jest studiować dziennikarstwo muzyczne.

 

 

 

 


Poradnik:

Jak uczyć się efektywnie?

 

Techniki dzięki którym podniesiesz swoją skuteczność nauki do matury o 300%!

 

Sprawdź, co dokładnie znajdziesz w poradniku.

Inne artykuły

1 komentarz

  1. Default avatar
    edudamarek 27.07.2012 19:23

    Polecam stronę : http://matfiz24.pl/ są tam video tłumaczenia z matematyki, które pomogą zrozumieć zagadnienia matematyczne. Strona się rozbudowuje, ale ma już wielu fanów.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodać komentarz
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.