Jakie konto jest najlepsze dla studenta?

Ekspresowy Kurs Maturalny z matematyki

Zdajesz matematykę bo musisz? Przygotuj się do matury nawet w 7 dni! Zapisz się dzisiaj

Jakie konto jest najlepsze dla studenta?

Original 26940ktc8cl3wt6

Po co Ci właściwie konto w banku? Wyobraź sobie jedną z poniższych sytuacji:

Jesteś już po maturze, złożyłeś dokumenty na studia, dostałeś się. Teraz masz najdłuższe wakacje w życiu i zastanawiasz się co z nimi zrobić. Decydujesz się na wyjazd za granicę do pracy. Po przyjeździe na miejsce idziesz podpisać umowę. Siadasz wygodnie w fotelu w biurze obok Pani z księgowości i kolejno wypełniasz pola w formularzu: imię, nazwisko, dokument tożsamości, nr konta bankowego... tu się zastanawiasz i po chwili podajesz numer konta mamy. Ciężko pracujesz przez 2-3 miesiące i zarabiasz jakieś 2 tys. euro miesięcznie, a całe pieniądze idą na konto Twojej mamy :) Po powrocie za każdym razem, gdy chcesz sobie coś kupić musisz prosić mamę, aby dała Ci Twoje pieniądze :(

Inna sytuacja...

Jest już październik, rozpoczynasz studia w nowym mieście. Na dobry początek złożyłeś podanie o stypendium np. socjalne, ministra lub inne. Spełniłeś wszystkie wymagania formalne i zostało Ci ono przyznane. Pani z działu spraw bytowych prosi Cię o numer konta na które ma być ono przelewane. Ty się czerwienisz i odpowiadasz, że jeszcze nie masz konta, na co Pani odpowiada, że w takim razie będziesz musiał co miesiąć stać w kolejce do kasy uczelni skąd odbierzesz swoje stypendium. Uśmiechasz się i odchodzisz. Przychodzi dzien pierwszej wypłaty stypendium, idziesz do kasy z samego rana i zastajesz tam kolejkę. Niby zwykła kolejka, jednak przyglądasz się dalej i zauważasz, że średnia wieku tych osób jest bliska 60 lat. Te osoby po prostu przez całe życie wybierały wypłatę w tej kasie i one już robią to z przyzwyczajenia. To jest jedyny powód dla którego nie mają konta w banku. A Ty tam stoisz, jeden, samotny student... i tak każdego kolejnego miesiąca...

 

Mógłbym mnożyć takie przykłady, ale nie o to chodzi. Myślę, że już zrozumiałeś to co chciałem Ci przekazać. Konto w banku jest po prostu wygodne i bardzo ułatwia życie, a życie studenta przede wszystkim.

Jakie konto wybrać?

Ofert na rynku jest bardzo dużo, więc czasami ciężko dokonać tego właściwego wyboru. W celu ułatwienia Ci podjęcia tej decyzji, przekopałem większość z nich i zestawiłem te najciekawsze, biorąc pod uwagę kryteria najistotniejsze dla studenta. A są to:

1. Jak najmniejsze opłaty (najlepiej całkowity brak)

2. Konto internetowe

3. szeroka sieć bankomatów (to już nie jest tak istotne, bo prawie wszędzie można już zapłacić kartą.)

 

Pod tym względem najlepiej wypadły: mBank – eKonto, Inteligo – Konto Osobiste, MultiBank – Konto Jestem i ING Bank – Konto z Lwem Direct 18-26 lat. Są banki, które mają podobne oferty, ale cieszą się mniejszym zainteresowanie z różnych powodów. Nie chcę jeszcze w tym momencie wnikać w te szczegóły.

 

Dla powyższych banków oferty prawie się nie różnią. Poniżej opisy poszczególnych kont, abyś sam zobaczył, że różnice występują tylko w detalach, ale te detale mogą być istotne z Twojego punktu widzenia.

mBank - eKonto

Nie musisz tracić czasu na chodzenie po mieście i szukanie oddziału banku. eKonto w mBanku zakłada się przez Internet. Po wypełnieniu formularza umawiasz się z kurierem, który przywozi Ci umowę do podpisania.

Konto internetowe, poprzez które dokonujesz przelewów i kontrolujesz swoje wpływy i wydatki jest całkowicie darmowe.

Nie płacisz również za kartę, gdy transakcje przy jej użyciu przekraczają 100 zł miesięcznie (bardzo prosto osiągnąć ten prób), inaczej pobierają 2 zł (jest to jedyna opłata - mi jeszcze nigdy nie zdażyło się jej zapłacić).

Gotówkę możesz wybierać bez prowizji z bankomatów Euronet (jedna z największych sieci), BZ WBK, eCard i Cash4You. Za granicą wybieranie pieniędzy jest bezpłatne ze wszystkich bankomatów.

 

Inteligo – Konto Osobiste

Również Bank PKO proponuje założenie bezpłatnego konta internetowego, brak opłaty za używanie karty przy miesięcznych, rozliczonych transakcjach bezgotówkowych, wykonanych karta od 100 zł oraz bezprowizyjne wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego, eSErvice i BZ WBK.

 

ING Bank – Konto z Lwem Direct 18-26 lat

Podobną ofertę przedstawia ING Bank Śląski. Umożliwia on dodatkowo wyrobienie karty z dowolną grafiką, która jest bezpłatna przy pierwszym wydaniu. Potem niestety już nie :(, ale to co najwyżej szpan więc raczej możesz sobie odpuścić ten detal z oferty.

 

MultiBank – Konto Jestem

Właścicielem takiego konta może być uczeń lub student do 26 roku życia. Opłata za obsługę karty jest stała i wynosi zaledwie 1 zł miesięcznie (alternatywa dla osób, które rzadko płacą za większe zakupy przy użyciu karty). Darmowe wybieranie pieniędzy jest z bankomatów sieci Euronet, BZ WBK, Cash4You oraz eCard.

 

Podsumowanie ofert

Jak widzisz oferta jest bardzo zbliżona. Dla ułatwienie przedstawiłem jeszcze tabelę w której wszystko łatwiej porównasz.

Kryterium mBank Inteligo ING MultiBank
Darmowe konto internetowe TAK TAK TAK TAK
Darmowe przelewy TAK TAK TAK TAK
Darmowe wyrobienie karty TAK TAK TAK TAK
Opłata za kartę  2zł lub 0zł przy płatnościach kartą powyżej 100 zł 4zł lub 0zł przy płatnościach kartą powyżej 100zł  7zł lub 0zł przy płatnościach kartą powyżej 100zł 1zł
Ilość darmowych bankomatów 4 800 3 500 wszystkie 4 800
Opłata za korzystanie z bankomatów za granicą 0zł 3% kwoty wypłaty (min. 10zł) 3% kwoty wypłaty 10zł
Karta PayPass TAK TAK TAK TAK
Dodatkowe zalety

Promocja na darmowy internet,

brelok do kluczy z paypassem (bardzo wygodny)

- Karta z własną grafiką -

 

Który bank polecam?

To będzie moja subiektywna opinia, ale poparta argumentami, które i dla Ciebie powinny być wartościowe.

Już prawie od 8 lat posiadam konto w mBanku i jestem z niego bardzo zadowolny, a teraz powiem Ci dlaczego:

 • Nigdy nie miałem problemu z obsługą. Wszystko można załatwić przez internet lub mLinię w kilka minut. Obsługa jest bardzo miła i pomocna, a Ty nie tracisz czasu aby chodzić do placówki.
 • mBank zawsze był ZA DARMO, to on wyznaczał ten poziom. W tym momencie wprowadzono opłatę 2 zł za kartę jeżeli nie dokonasz transakcji kartą na łączną kwotę minium 100 zł w miesiącu. Jak widzisz opłata ta występuje wszędzie i wynika z polityki sieci bankomatów Euronet i innych. Mi jeszcze nie zdażyło się zapłacić tej opłaty. Na prawdę ciężko jest w dzisiejszych czasach nie wydać 100 zł miesięcznie za pomocą karty.
 • Bankomaty Euronetu są już wszędzie, więc ograniczenie ilości punktów wypłat gotówki do 4 800 miejsc nie stanowi żadnego problemu.
 • W mBanku możesz założyć sobie 4 dodatkowe (bezpłatne) konta eMax Plus. Pomogą Ci one w zarządzaniu Twoimi finansami. Sytuacja w której odkładasz pieniądze na jakiś większy zakup jest tutaj idealnym przykładem, po prostu przelewasz jakąś kwotę na konto eMax Plus i tam te pieniądze spokojnie czekają na swój wielki dzień. Takich sytuacji możesz sam pewno podać przynajmniej kilka.
 • W mBanku jest zintegrowana usługa eMaklera. Pewno pomyślisz, że po co Ci możliwość łatwego kupowania i sprzedawania akcji na giełdzie. Też tak myślałem, ale już na drugim roku studiów zacząłem się interesować tym tematem i mogłem szybko wypróbować tą usługę. Nie musiałem nigdzie chodzić. Po prostu to już było i mogłem z tego korzystać.
 • Jak widzisz z powyższego zestawienia tylko mBank nie pobiera opłat za wypłaty z bankomatów za granicą. Dlaczego to powinno być dla Ciebie istotne napiszę poniżej.

 

Dlaczego bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą są ważne?

 

Nie długo będziesz studentem (lub już nim jesteś) i rozpocznie się jeden z bardziej beztroskich okresów w Twoim życiu. To bardzo dobry czas na podróże. Pomyślisz, że wyciezki dużo kosztują... bo tak jest, ale tylko w przypadku kiedy kupujesz je w biurze podróży. Sam byłem w Mediolanie czy Bolonii samolotem za 2 zł w obie strony. Tak, to nie jest pomyłka. Zapłaciłem za bilet lotniczy w obie strony do Mediolanu 2 zł. Na temat tego w jaki sposób można tak tanio podróżować napiszę osobny artykuł. Jestem pewien, że zainteresuję Cię kilkudniowa wycieczka do Włoch za którą zapłacisz 200 zł ze wszystkim :).

Wracając do tematu. W czasie studiów dużo się podróżuje. Nawet jeżeli teraz o tym nie myślisz, to poznasz dużą ilość nowych osób, pojawią się nowe możliwości i nawet się nie spodziejesz jak będziesz wyjeżdzał na zagraniczne, studenckie (mam tu na myśli niskokosztowe) wycieczki. A teraz pomyśl, że wypłacasz pieniądze z bankomatu i bank zabiera Ci np. 10zł za transakcję? To jakieś nieporozumienie, bo jeżeli zakładamy, że koszt całej wycieczki to 200-300zł, a Ty wypłacisz np. 2 razy pieniądze z bankomatu bo tak się potoczą Twoje losy, to prowizja za wypłatę pieniędzy może osiągnąć 10% wartości Twojego wyjazdu. Więc lepiej pomyśleć o tym już teraz, biorąc pod uwagę, że nic Ci nie kosztuje to na który bank się zdecydujesz.

 

Jak założyć konto?

Po pierwsze nie musisz wychodzić z domu, całość zajmuje 3 minuty i będzie Ci potrzebny tylko dowód osobisty. Musisz wypełnić wniosek online. Następnie w ciągu kilku dni skontaktuje się z Tobą kurier, który przyjedzie z Twoją umową do podpisania (zazwyczaj trwa to do tygodnia czasu). Cały czas możesz już korzystać z konta, nie możesz tylko wypłacać pieniędzy do momentu podpisania umowy. W ciagu kolejnego tygodnia powinieneś otrzymać kartę do swojego konta i to wszystko. Od tego momentu możesz już w pełni korzystać ze swojego nowego konta bankowego!

 

Kliknij, aby wypełnić wniosek online

 

Kiedy powinienem założyć konto?

Możesz zrobić to w każdym momencie. Czyli dobry moment jest też właśnie teraz. Poszukaj swojego dowodu osobistego i wypełnij wniosek.

 

Ale czy na pewno nie ma żadnych ukrytych opłat?

Tak jak wcześniej pisałem ekonto w mBanku posiadam już prawie 8 lat i jeszcze za nic nie zapłaciłem. Standardem w dzisiejszych czasach jest, że w czasie wykonywania przelewu należy go potwierdzić kodem sms. W niektórych bankach jest tak, że tylko 10 smsów w miesiącu jest bezpłatnych, a potem kasują Cię po 30 gr za sztukę. Tutaj wszystkie smsy są bezpłatne.

Innym częstym kruczkiem w umowie są zapisy, że saldo na koncie musi wynosić np 500 zł bo inaczej pobierana jest stała opłata 7 zł. W mBanku nie ma takich ukrytych opłat za co osobiście ręczę. 

 

Polecam Ci to ekonto w mBanku, bo sam z niego korzystam i przetestowałem go już na wszystkie sposoby przez tak wiele lat. Wiem, że będzie dla Ciebie odpowiednie i będziesz z niego zadowolony.

 

Jeżeli założysz konto w mBanku teraz to dodatkowo otrzymasz brelok Paypass. Jest to brelok zbliżeniowy. Czyli możesz przy jego pomocy płacić za zakupy do kwoty 50zł. Przypinasz go do kluczy i nie musisz już za każdym razem pamiętać, aby wziąć portfel, gdy wychodzisz do sklepu. A klucze zawsze masz przy sobie, bo musisz zamknąć i otworzyć mieszkanie. Jest to mała, ale bardzo przydatna rzecz.

Możesz jeszcze otrzymać pendrive 8GB jeżeli w ciągu 60 dni od założenia konta wykonasz płatność kartą na kwotę 100 zł - to drugi bonus za założenie konta!

 

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie ekonta w mbanku to pisz śmiało w komentarzach. Na wszystkie pytania odpowiem i wyjaśnię wszelkie wątpliwości najlepiej jak będę potrafił.

 

Jest jeszcze jedna rzecz...

Jest jeszcze jedna rzecz o której muszę Ci powiedzieć. Korzystasz lub korzystałeś z bezpłatnego kursu maturalnego z matematyki. Zakładając konto w mBanku poprzez poniższy link wspierasz dalszy rozwój tego kursu. W ten sposób możesz wyrazić swoje podziękowanie za udział w przygotowanym przez nas kursie. Nic Cię to nie kosztuje, a otrzymujesz jeszcze bezpłatne konto w najlepszym banku. (To moja subiektywna opinia poparta powyższymi faktami. Możesz poszukać opinii o mbanku na forach i blogach, potwierdzi Ci się wszystko to co napisałem powyżej.)

 

Kliknij, aby założyć eKonto w mBanku

 

Napisz proszę w komentarzu, jeżeli Cię przekonałem i zamierzasz założyć konto w mBanku, korzystając z linku powyżej.

 

To była moja subiektywna, poparta długim doświadczeniem opinia na temat mBanku. W ramach prowadzonego przez nas drugiego serwisu maturana6.pl prowadzimy aktualny ranking kont bankowych dla studentów (lub przyszłych studentów). Sprawdzamy tam oferty banków pod kątem przydatności dla studentów, a przede wszystkim opłat. 

 

Ranking kont dla studentów

 

 

 

Pozdrawiam,

Łukasz Masłowski

Redaktor MatmaNa6.pl 

Inne artykuły

47 komentarzy

 1. D mek 20120307223004 thumb
  d_mek 22.02.2012 23:11

  Dobrze, że nie ma tu PKO BP... szczerze odradzam korzystania z usług tego banku...

 2. Daria8553 20120123230739 thumb
  daria8553 23.02.2012 11:07

  cos mi smierdzi reklama ;)

 3. Lukasz 20120124104827 thumb
  lukasz 23.02.2012 11:32

  daria8553 traktuj to bardziej jako moją osobistą rekomendację, a nie reklamę.
  Polecam mBank bo sam z niego korzystam już od 8 lat i jestem bardzo zadowolony. Nigdy nie miałem z tym kontem problemu i jestem pewien, że usługi mBanku są na najwyższym poziomie. Sam je przetestowałem. Więc nie polecam czegoś o czym nie mam zielonego pojęcia. To konto jest na prawdę dobre i darmowe. Jeżeli masz jakieś pytania to pisz śmiało.


 4. Alexandra 143 20120222141942 thumb
  alexandra_143 23.02.2012 13:54

  Idę w tym roku na studia i już się zastanawiałam nad kontem w banku. Ten artykuł bardzo mi się przydał. Jeszcze porozmawiam z rodzicami i myślę, że skorzystam z usług mBanku ; )

 5. Default avatar
  Swiatlocien 23.02.2012 14:20

  Może przeoczyłam, ale nie znalazłam wspomnianego artykułu o podróżach. Z niecierpliwością na niego czekam, Droga Redakcjo :)

 6. Lukasz 20120124104827 thumb
  lukasz 23.02.2012 14:55

  Jeśli chodzi o podróże, to w artykule jest napisane: "Na temat tego w jaki sposób można tak tanio podróżować napiszę osobny artykuł." czyli takiego artykułu jeszcze nie ma :)
  Jeśli będzie zainteresowanie tym tematem to chętnie napiszę i powiem w jaki sposób można tak podróżować.

 7. Default avatar
  albkis1 23.02.2012 15:35

  NIE POLECAM konta w multiBanku ponieważ miałem duży problem z rozwiązaniem umowy. Konto proponuję zakładać osobiście w oddziale banku a nie przez internet bo później mogą być problemy. Ja posiadam konto <30 w bzwbk, jest ono całkowicie darmowe. Za kartę też nie ponoszę opłat (wystarczy że zapłacę nią raz w miesiącu obojętnie jaką kwotę).

 8. Default avatar
  Alis 23.02.2012 16:21

  Bardzo ciekawy artykuł, teraz cierpliwie poczekam na ten o podróżach ;)

 9. Marek20 20120120214242 thumb
  marek20 23.02.2012 18:34

  Zgadzam się z tym artykułem, ponieważ mi nauczycielka od podstaw przedsiębiorczości kazała założyć konto na lepszą ocenę i oczywiście całej klasie, bo powiedziała że jeśli chcemy być przedsiębiorczy to musimy podejmować ważne decyzje i miała racje. Oczywiście spytaliśmy się jej który bank jest najlepszy i od razu wskazała mBank. Mówiła że od kilku lat nie ma lepszego ;) Tylko mam małe zapytanie jak zmienić izzy konto na eKonto dla młodych bo nie wiem?? Czekam na odp.
  Też mnie zaciekawił temat o podróżach za dwójkę ;) he he

 10. Default avatar
  beet 23.02.2012 19:15

  Ja też już posiadam konto <30 w bzwbk, ale gdyby nie to, to artykuł byłby bardzo pomocny ;)
  PS Ja też bardzo chętnie przeczytałabym artykuł o tanim podróżowaniu, bo mam to w planach! ;d

 11. Default avatar
  Olgaa 23.02.2012 19:25

  Mam konto w mBanku od prawie roku. Jest super. Rzeczywiście zero dodatkowych opłat, darmowe przelewy, kody sms są super. No i interfejs przejrzysty.

 12. Rhobar sd 20111028200523 thumb
  rhobar_sd 23.02.2012 19:57

  Przed pójściem na studia najprawdopodobniej także założę konto w mBanku. Zanim przeczytałem artykuł słyszałem wiele pochlebnych opinii. Również czekam na artykuł o podróżach.

 13. Lukasz 20120124104827 thumb
  lukasz 23.02.2012 20:05

  Cieszę się że inne osoby też mają takie zdanie o mBanku bo to tylko potwierdza te wszystkie rzeczy o których napisałem.
  Będę bardzo wdzięczny jeśli czytając zdecydujesz się na założenie konto i skorzystasz z linków z artykułu, dzięki temu wesprzesz rozwój tej strony.

  Artykuł postaram się napisać i oczywiście prześlę o tym informację do wszystkich zainteresowanych :)

 14. Lukasz 20120124104827 thumb
  lukasz 23.02.2012 20:08

  marek20 zadzwoń na mLinie i na pewno Ci to załatwią. Z poziomu konta internetowego chyba nie da się tego zmienić, przynajmniej nie znalazłem takiej możliwości.
  Poza tym jeżeli np. otwierasz konta eMax Plus (oprocentowane) to też trzeba to zrobić przez mLinię, więc w tym przypadku podobnie.

 15. Kodi256 20120118185946 thumb
  Kodi256 23.02.2012 20:34

  Ja mam konto w banku i nie narzekam :)
  W końcu oszczędności na czymś trzeba przechowywać :)
  I żyjemy w XXI wieku a nie w XIX ;)

 16. Paulinka 20120216142223 thumb
  PauLinka 23.02.2012 20:51

  Jestem w tej samej sytuacji, co alexandra_143, więc zamierzam postąpić tak samo:p
  A ponadto, mnie również interesuje to tanie podróżowanie^^

 17. Default avatar
  kamiolka28 23.02.2012 21:02

  Nie mam jeszcze konta. Po przeczytaniu artykułu jestem pewna, które konto wybiorę. A to już najwyższy czas!;) Artykuły takie są na prawdę pomocne! Jestem z nich bardzo zadowolona i każdemu je polecam. Zaoszczędza to wiele czasu - np. bieganie od banku do banku i sprawdzanie ofert.

 18. Kasiad 20111204135107 thumb
  Kasiad 24.02.2012 18:03

  Nie mam jeszcze kąta w banku lecz uważam że to dobra rzecz i na pewno założę. Lecz kąto w mBanku uważam za nienajlepszy wybór, po opowieściach moich przyjaciół myślę że są lepsze :/

 19. Rhobar sd 20111028200523 thumb
  rhobar_sd 24.02.2012 18:54

  To może napisz o problemach swoich znajomych z mBankiem...

 20. D mek 20120307223004 thumb
  d_mek 25.02.2012 12:01

  Kasiad, na pewną są lepsze (zwrot części pieniędzy przy płacie kartą itp.) ale takie lepsze konta stawiają zawsze jakieś warunki (np. miesięczny wpływ na konto minimum 1000zł). Tak więc dla studenta, który nie ma zbyt dużych stałych dochodów konto w mBanku będzie najlepsze. Właśnie w tym tygodniu będę zrywał umowę z PKO BP i podpisuję umowę z mBankiem.

  P.S. Dzięki Łukasz za artykuł... pomógł mi podjąć decyzję :)

 21. Lukasz 20120124104827 thumb
  lukasz 25.02.2012 20:37

  Muszę się tutaj zgodzić z d_mek'ie być może sa "lepsze oferty" typu zwrot np 3% za wydatki na paliwo itp. ale weź tutaj pod uwagę, że jako studentka raczej nie będziesz miała praktycznej mozliwości skorzystać z tych zwrotów. Poza tym, takie konta maja - tak jak wspomniał d_mek - miesięczne wymagania np. wpływy wysokości min. 1000 zł, bo inaczej pobierana jest opłata X złotych (często jest to w okolicach 10 zł), więc już nie są takie bezpłatne.

  Powyższy artykuł jest zrobiony pod kątem przydatności dla studentów, gdzie wpływy są często nieregularne lub czasami może być ich brak. Pod tymi kryteriami mBank wypada najlepiej, przynajmniej takie jest moje zdanie.

  @Kasiad - jeżeli masz jakieś konkretne argumenty przeciw mBankowi to je napisz. Myślę, że wszyscy chętnie je poznamy.

  @d_mek, @PauLinka, @kamiolka28 - będzie mi miło jeżeli zakładając konto skorzystacie z linku w artykule. W ten sposób wesprzecie rozwój kursu maturalnego i przygotowanie materiałów dla studentów.

 22. Default avatar
  Mi3hal 29.02.2012 17:24

  Zastanawiam się dlaczego brakuje wzmianki o AliorBanku? Wszytko praktycznie za free, wyrobienie karty jakiś groszowe sprawy i comiesięczna opłata 5zł jeśli nie ma wpłat na konto powyżej 50 zł..

  Nie ma możliwości założenia przez internet jeśli nie posiadamy innego konta na swoje nazwisko, przychodząc do oddziału w naszym mieście podpisujemy wszystko na tabletach, jesteśmy pod ciągłą kontrolą kamer i bardzo mocno związani z osobą która zakłada nam konto. Czujemy się bezpiecznie, umowa to 1 kartka A4 najważniejsze rzeczy, czysto, bez małych druków, a Pani/Pan zakładająca/y wszytko nam dokładnie czyta.. Pisze bo byłem zadowolony i korzystam, mam jakieś porównanie z MultiBankiem gdzie interfejs w koncie internetowym był trudniejszy, a podczas zawierania umowy nie było tak dokładnych zabezpieczeń.

  Dlaczego wybrałem Alior? Bo znajoma pracuje tam i chciałem czuć się bardziej bezpieczny w razie popełnienia gafy :P, przekonałem się jednak, że nie miałem racji bo płatności są bezpieczniejsze i łatwiejsze niż wyciągnięcie kasy i liczenie drobniaków przed sprzedawczynią w sklepie :P

  Polecam konta bankowe, płatnosci internetowe, płatności kartą, allegro, wszystkie tego typu formy nowoczesnej płatności bo to przyszłość, a naprawdę jest wygodnie, nie musimy chować pieniędzy z wakacyjnej pracy w skarpetce i stresować się jak mama wypierze.

  Pozdrawiam

 23. Alex93 20120325095829 thumb
  alex93 26.03.2012 18:10

  Nie posiadam jeszcze konta ale ostatnio myślałam o tym że czas najwyższy je założyć. Bardzo przydatny artykuł jak i komentarze pod nim :) Z niecierpliwością czekam na więcej informacji na temat tanich podróży .

 24. Benioszka 20111122210659 thumb
  Benioszka 12.06.2012 10:33

  Bardzo przydatny artykuł za który dziękuje :) Chciałabym się dowiedzieć czy ten wspomniany o podróżach będzie może dostępny bo zapowiada się bardzo ciekawie i chętnie bym przeczytała :) Pozdrawiam serdecznie ;)

 25. Silene 20120919112155 thumb
  silene 21.09.2012 19:28

  Bardziej polecam konto w WBK (konto za zero, karta za 0zl, jednak trzeba wykonac transakcje raz w miesiacu na DOWOLNĄ kwotę), ale ograniczenie do 26 roku życie - nazwa konta: ekonto<30.
  Jeszcze lepszym kontem jest nowo powstałe Alior Sync, wszystko za 0zl, bez ograniczeń, a dodatkowo CASHBACK 5% miesięcznie.

 26. Scyzeq 20120921163322 thumb
  scyzeq 23.09.2012 15:58

  Ciekawy i przydatny artykuł możliwe, że jak zostanę studentem to założe sobie konto w mBanku ale na razie nie jest mi potrzebne:)

 27. Paulus 20120921172226 thumb
  Paulus 25.09.2012 17:51

  własnie złozyłam wniosek i jutro idę podpisać umowe : ) ogromne dzieki za cala rozpiske i pomoc : )

 28. Default avatar
  agasz075 29.09.2012 09:21

  Ciekawy artykuł ;) Jeżeli zechcę założyć konto na pewno pomyślę o mBanku ;))

 29. Default avatar
  kinga010794 01.10.2012 15:55

  interesujący artykuł :)

 30. Piotrekonfire 20121006094240 thumb
  Piotrekonfire 07.10.2012 15:09

  Artykuł bardzo przydatny. Szczególnie przyjemnie, że zrobione jest zestawienie właśnie pod kątem nas, przyszłych studentów. Fakt trochę zaleciało mocną reklamą ; ) Za jakiś czas będę właśnie chciał założyć konto i zastanawiam się między polecaną w rankingu pierwszą trójką. Jeśli zdecyduję się na mBank pewnie zrobię to przez link Maturana6 ; )

 31. Aleksandra p 20130228205516 thumb
  Aleksandra_P 02.03.2013 15:30

  Jeszcze nie mam konta, ale kiedy będę rozważać jego założenie to wezmę pod uwagę informacje z tego artykułu. Bardzo przydatny i interesujący.

 32. Petitefille18 20140122154849 thumb
  PetiteFille18 24.01.2014 11:51

  Także z niecierpliwością czekam na artykuł podróżach, ponieważ sama planuje iść w wakacje do pracy żeby pod koniec móc pojechać za granice (do Francji) dlatego też raczej założę konto i prawdopodobnie w mBanku ;) mam tylko pytanie co do kuriera? opłaca go bank czy my?
  pozdrawiam;)

 33. Fornalkrys 20140128132225 thumb
  fornalkrys 29.01.2014 11:11

  przydatne informacje :)

 34. Default avatar
  kamyska 06.03.2014 18:37

  Dziękuje za artykuł, na pewno skorzystam, gdy przyjdzie moment, abym założyła już sobie konto.

 35. Maxride 20141017164548 thumb
  MaxRide 17.10.2014 17:27

  Mam konto w Inteligo i jestem bardzo zadowolona, polecam wszystkim ;)

 36. Default avatar
  matfizik 04.02.2015 11:42

  Niestety konto w banku posiadam od kilku lat i nie zamierzam go zmieniać, ale pomysł jest naprawdę dobry i pomoże wielu maturzystom!:)

 37. Default avatar
  Hexek 03.10.2018 18:32

  Ja zacząłem 3 dni temu studia i mam konto w BGŻ, konto maksymalne. Super sprawa dla studenta bo wszystko mam za zero i jeszcze karnet do oksystem dają.

 38. Default avatar
  owocuxx 04.10.2018 08:53

  @Hexek a co musiałeś zrobić żeby dostać taki karnet ?

 39. Default avatar
  Hexek 06.10.2018 19:35

  @owocuxx po pierwsze założyć konto. A po drugie to trzeba zrobić jeden przelew za pomocą apki mobilnej + 5 transakcji karta :)

 40. Default avatar
  owocuxx 06.10.2018 22:28

  @Hexek w sumie nic skomplikowanego nie trzeba zrobić, a gdzie działa taki karnet ? Na wszystkich siłowniach ?

 41. Koszyk 20181007112427 thumb
  koszyk 07.10.2018 11:26

  @hexek - też założyłem niedawno to samo konto. W pełni się zgadzam - konto jest super, mam nadzieję, że takie pozostanie.
  @owocuxx - te karnety są do wykorzystania w OK system i możesz je wykorzystać jak chcesz

 42. Default avatar
  Hexek 07.10.2018 18:21

  @owocuxx - jak rzeczywiście to będzie twoje główne konto to nawet nie wiedząc kiedy spełnisz wymogi. Zapłacisz za wynajem mieszkania na studiach + jedzenie i gotowe:)
  @koszyk - To Twoje pierwsze konto ever, czy zmieniałeś bank?
  @koszyk - Ten OkSystem jest w sumie w większości siłowni respektowany, ale można też skorzystać z jogi czy ścianek wspinaczkowych więc mega sprawa :D

 43. Default avatar
  owocuxx 09.10.2018 10:16

  @Hexek dokładnie teraz o już chyba każdy płaci albo kartą, albo telefonem więc nic w tym skomplikowanego nie ma
  @Hexek to z takich dyscyplin sportowych można korzystać ? Ale fajnie myślałem że to w sumie tylko siłownia, ewentualnie jakiś basen czy coś

 44. Default avatar
  Hexek 09.10.2018 12:27

  @owocuxx - zawsze jeszcze można sobie wyrobić taką naklejkę na telefon żeby używać go jako karty, bo nie każdego telefon ma funkcję NFC :)
  @owocuxx - nie no sporo tego jest. Ogólnie to wszystkie dyscypliny masz na stronie oksystem ale między innymi jest indoor cycling, bilard, squash czy kręgle. To takie które mi w głowie utkwiły :)

 45. Default avatar
  owocuxx 10.10.2018 16:16

  @Hexek a gdzie taką naklejkę można dostać? Trzeba ją gdzieś kupić ?
  @Hexek o proszę czyli jest w czym wybierać, już się nie mogę doczekać aż będę mieć karnet :D

 46. Default avatar
  aloes662 11.10.2018 14:28

  @owocuxx jest mnóstwo dyscyplin no i samych miejsc gdzie honorują oksystem jet około 3,5 tys w Polsce więc na prawdę sporo
  @owocuxx podejrzewam , że to po prostu w banku Ci wydają, albo za free albo za drobną opłata, bo to jest jakby twoja karta płatnicza tylko w wersji mini :)
  @Hexek kręgle brzmią zachęcająco, szczerze mówiąc zawsze chciałam spróbować sił w tej dyscyplinie :) ale w sumie 2x w tygodniu grając przez 3 mce to można się całniem nieźle podszkolić, nie ?? :D
  W ogóle gdzieś czytałam, że są też jakieś bony do allegro z tym kontem, wiecie może ock i jak to aktywować ??

 47. Default avatar
  owocuxx 13.10.2018 15:42

  @aloes662 A jest gdzieś jakaś lista gdzie można zobaczyć te wszystkie obiekty sportowe ? :D
  @aloes662 Pomyślałem sobie że zanim pójdę do banku poszukam tej funkcji w moim tele co okazało się że funkcja nfc jest :p
  @aloes662 podszkolić ? Możesz się tak wkręcić że gdy już karnet wygaśnie będzie dalej uczęszczać regularnie
  @aloes662 Poczytałem trochę i musisz też się gdzieś zarejestrować i zrobić ileś tam transakcji mobilnych, ale nie zagłębiałem się w szczegóły

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodać komentarz
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.