Wybierz dział:
Do akwarium, które ma kształt prostopadłościanu o wymiarach podstawy 80cm x 60cm , wlano 240 l wody. Wiedząc, że wykorzystana woda wypełniła oblicz jego wysokość.
dany jest graniastosłup prawidłowy sześciokątny którego krawędź podstawy ma długość 5cm a krawędzi boczna jest trzy razt dłuższa od krawędzi podstawy oblicz długość przekątnych graniastosłupa
Przekatna graniastoslupa prawidlowego czworokatnego jest o 10 cm dluzsza od prze krzekątnej : podstawy i o 4 cm dluzsza od jego krawedzi bocznej. Oblicz wysokosc
kula do kręgli ma obwód 27 cali ( 1 cal = 25.4mm) oblicz pole powierzchni i objętość kuli pomijając otwory na palce wynik podaj z dokładnością odpowiednio do 00.1 cm![]()
00,1 cm![]()
Do akwarium, które ma kształt prostopadłościanu o wymiarach podstawy 80cm x 60cm , wlano 240 l wody. Wiedząc, że wykorzystana woda wypełniła 85 % objętości tego akwarium, oblicz jego wysokość.
aby sprawdzić grubość pokrywy lodowej na jeziorze, wycięto bryłę lodu w kształcie prostopadłościanu o wymiarach 3m x 2m x 0.6m. wiedząć ze gestość wody wynosi 1000 kg/m3 , a gestosc lodu 920kg/m3 oblicz ile litrów wody jest zamrożonych w wyciętej wodzie
kule o promieniu 41 cm przecięto płaszczyzną odległą od środka kuli o 9 cm
a) oblicz pole otrzymanego przekroju
b o ile procent pole przekroju jest mniejsze od pola koła wielkiego kuli
13)Podstawą graniastosłupa prostego jest romb o boku a i kącie rozwartym alfa.
Krótsza przekatna tego graniastosłupa o dł. d tworzy z podstawą kąt o mierze beta..
Jaką objętośc ma ten graniastosłup?
14) Emalią z puszki o objętości 0,8 l pomalowano 20 m kw. powierzchni. Oblicz, ile milimetrów ma otrzymana warstwa emalii.
15) Oblicz tanges kata nachylenia krawędzi bocznej do płaszczyzny podstawy w czworościanie foremnym.
Bardzo proszę o pomoc...
trójkąt prostokątny o przyprostokątnych 9 cm i 12 cm obracamy dookoła przeciwprostokątnej oblicz pole powierzchni całkowitej
i objętość powstałej bryły
oblicz pole powierzchni kuli w której objętość wynosi 20 cm![]()
Dwie małe kulki o promieniach 2 cm i 3 cm zawarte są w jednej dużej kuli. Odległość między środkami małych kulek wynosi 6 cm. Oblicz promień dużej kuli o możliwie najmniejszej objętości.
Graniastosłup prawidłowy sześciokątny o krawędzi podstawy długościprzecięto płaszczyzną zawierającą dłuższą przekątną podstawy dolnej i krawędź podstawy górnej. Pole tego przekroju wynosi
. Oblicz objętość i pole powierzchni tego graniastosłupa.
Kąt rozwarcia stożka ma miarę 60 stopni. Wykaż, że powierzchnia boczna stożka po rozwinięciu jest półkolem.
Dane są dwa stożki S1 i S2. Wysokość stożka S1 jest dwa razy dłuższa od promienia podstawy tego stożka. Stożek S2 ma promień podstawy taki jak wysokość stożka S1, a wysokość taką jak promień podstawy S1. Oblicz o ile procent objętość stożka S2 jest większa od objętości stożka S1.
Przekrój osiowy stożka jest trójkątem równoramiennym o podstawie długości 12. Wysokość stożka wynosi 8. Oblicz pole powierzchni bocznej tego stożka.
Powierzchnia boczna stożka jest półkolem o promieniu 12 cm. Oblicz długość promienia podstawy tego stożka.
Wysokość stożka jest równa 8 zaś stosunek promienia podstawy do tworzącej stożka wynosi 3:5. Oblicz pole powierzchni bocznej stożka.
Naczynie w kształcie stożka napełniono do połowy wysokości wodą. Jaką część objętości całego naczynia stanowi objętość wody?
3. Podstawa graniastosłupa prawidłowego czworokątnego jest:
a) opisana na okręgu o promieniu 6cm;
b) wpisana w okrąg o promieniu 6cm;
Przekątna graniastosłupa jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod kątem o mierze 60 stopni. Wyznacz objętość i pole powierzchni całkowitej tego graniastosłupa.
2. Pole powierzchni całkowitej graniastosłupa prawidłowego czworokątnego wynosi 160, a krawędź boczna ma długość 8. Oblicz:
a) objętość graniastosłupa;
b) sinus kąta nachylenia przekątnej graniastosłupa do ściany bocznej;
Wysokość graniastosłupa prawidłowego czworokątnego ma długość √3 , a jego objętość wynosi √3/2 Oblicz:
a) długość przekątnej graniastosłupa.
b) miarę kąta , który tworzy przekątna graniastosłupa z krawędzią boczną.
1. W trójkąt równoboczny wpisane jest koło o promieniu 4cm. Oblicz pole tego trójkąta.
oblicz wysokosc trapezu rownoramiennego o podstawach dlugosci 12 cm i 8 cm jesli ramie ma dlugosc 5 cm
podstawą graniastosłupa jest równoległobok o bokach 3 i 5, oraz kącie między nimi 30 stopni. Krawędź boczna tego graniastosłupa jest równa 7. Oblicz pole pow. i objętość graniastosłupa.
Podstawą graniastosłupa prostego jest trapez prostokątny, którego podstawy mają długości 5 i 8, a ramię nieprostopadłe do podstawy ma długość 5. Wysokość graniastosłupa jest dwa razy większa od wysokości trapezu. Wyznacz sumę długości wszystkich krawędzi tego graniastosłupa oraz długość jego najdłuższej przekątnej.